FAQ

Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 14:47


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Podgrzewana murawa Odry Wodzisław
PostNapisane: Pn, 18 gru 2006, 14:36 

Dołączył(a): Pt, 8 gru 2006, 14:39
Posty: 4
W załączeniu info na temat finansowania podgrzewania na stadionie Odry udzielone przez poprzedniego rzecznika UM. Czy stać nas na taką inwestycję? Może lepiej poszukać inwestora który całkowicie sfinansuje tą inwestycję?

Podgrzewana murawa będzie współfinansowana przez UM w 50% wartości
inwestycji. Całośc inwestycji wyceniona jest na kwotę 2.598.209 zł.

rzecznik prasowy
Barbara Chrobok


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn, 18 gru 2006, 15:00 

Dołączył(a): So, 9 gru 2006, 10:46
Posty: 112
prowokacja :lol:

w Wodzisławiu nie buduje sie nic. Więc te 1,5 mln to chyba żaden problem :) ... bo jak nie na murawe to pewnie by poszło na karkosze aby powiększyć ją do takiej która może obsługiwać miasto 20 milionowe albo i większe ! :lol:

TYLKO ODRA


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn, 18 gru 2006, 19:51 

Dołączył(a): Wt, 12 gru 2006, 22:29
Posty: 55
gdyby miasta nie było stać na taką inwestycje to by porostu nie wyłożono pieniędzy, ODRA jest jedyna wizytówką Wodzisławia, wiele większych miast w Polsce oddało by naprawdę dużo żeby mieć I lige
zresztą ODRA jest Miejskim Klubem Sportowym wiec się samo prze sie rozumie ze miasto winno pomagać klubowi a inwestycja w stadion taką pomocą jest,
więc cieszmy się że mamy I ligowa piłkę w naszym miasteczku i chodźmy na ODRE !


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt, 19 gru 2006, 07:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 27 lis 2006, 18:13
Posty: 110
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
cytat z oficjalnej Odry, który pojawił się już w innym wątku...

"Firma Zielona Architektura A. i M. Wypychowscy S.J. z Warszawy będzie wykonawcą podgrzewanej murawy na stadionie MOSiR-u w Wodzisławiu Śląskim. (...) Do przetargu przystąpiły dwie firmy jednak przy wyborze kierowano się przede wszystkim ceną. Firma z Warszawy przedstawiła ofertę za łączną cenę 2.598.209 zł. Co ciekawe druga firma z Niemiec zaoferowała wykonanie podgrzewanej murawy za ponad 6 milionów złotych. Miasto, które jest właścicielem stadionu, otrzymało na inwestycję 1,5 mln z Ministerstwa Sportu. Stadion przy ulicy Bogumińskiej będzie wyposażony w ogrzewanie elektryczne. Będzie to drugi stadion w Polsce (po Wronkach) gdzie zastosowane zostanie tego typu rozwiązanie."

te 50% to chyba tak na oko po zaokrągleniu... to raz...
a dwa - nie dokonując tej inwestycji praktycznie pozbawiamy się szans na występy w I lidze... wiem, że wielu osobom nie leży to, że mamy klub w ekstraklasie, ale to znów byłby krok w tył i utrata czegoś, dzięki czemu o naszym mieście słychać w całej Polsce... dlaczego nie chcemy dotrzymać kroku Łodzi, Warszawie, Poznaniowi, Wronkom, Łęcznie...? dlaczego skazujemy nasze miasto na "małomiasteczkowość" i jakiś totalny zaścianek, gdzie blokuje się wszelkie postępowe inicjatywy... wyluzujmy... trzeba to zrobić, więc zróbmy to i zróbmy to dobrze!


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt, 19 gru 2006, 12:52 

Dołączył(a): So, 9 gru 2006, 10:46
Posty: 112
ciesz sie że nie dowruwnujemy Wronkom ... bo to poprostu wioska ... nie wiem jak jest w Łęcznej ale z opowiadań tych co tam byli też jest malutkie miasteczko.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt, 19 gru 2006, 22:33 

Dołączył(a): Wt, 12 gru 2006, 22:29
Posty: 55
Łęczna troszke powyzej 20 tys mieszkanców, - ciekawe czy ktoś by słyszał o tej mieścinie gdyby nie ich Górnik wystepujacy w ekstraklasie


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Ja ten temat tylko wywołałem.
PostNapisane: Śr, 20 gru 2006, 23:50 

Dołączył(a): Pt, 8 gru 2006, 14:39
Posty: 4
Ja ten temat tylko wywołałem.
Byłem swego czasu z dziećmi na meczu Odry – i przykro to stwierdzić – poziom – katastrofa.
Gdyby policzyć: około 1.300,00 zł na inwestycję dla góra 3000 widzów + kilkaset osób przyjezdnych + całe zamieszanie w mieście związane z ochroną przyjezdnych gości (ostatnio miałem okazję zapoznać się z paranoją pt. ochrona „GOŚCI” – masa policji, radiowozów – kto za to płaci i czemu mieszkańcy Wodzisławia) to czy jest sens ponosić takie jakby nie patrzeć gigantyczne koszty? Ja nie mam nic przeciwko piłce nożnej – jestem jej fanem, ale niech to ma znamiona jakiejkolwiek normalności. A tej moim zdaniem brak. A idąc dalej policzcie proszę ile np. obiadów dla dzieciaków w szkołach (dla tych niedożywionych) można by wydać za taką jakby nie patrzeć astronomiczną kwotę. I jeszcze raz podkreślam – moim zdaniem naszego miasta nie stać na utrzymanie klubu pierwszoligowego. Niech władze klubu albo miasta znajdą strategicznego sponsora (tak jest chyba z Koroną Kielce?)


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ja ten temat tylko wywołałem.
PostNapisane: Cz, 21 gru 2006, 01:24 

Dołączył(a): Wt, 12 gru 2006, 22:29
Posty: 55
Zbigniew Pindel napisał(a):
Ja ten temat tylko wywołałem.
Byłem swego czasu z dziećmi na meczu Odry – i przykro to stwierdzić – poziom – katastrofa.
Gdyby policzyć: około 1.300,00 zł na inwestycję dla góra 3000 widzów + kilkaset osób przyjezdnych + całe zamieszanie w mieście związane z ochroną przyjezdnych gości (ostatnio miałem okazję zapoznać się z paranoją pt. ochrona „GOŚCI” – masa policji, radiowozów – kto za to płaci i czemu mieszkańcy Wodzisławia) to czy jest sens ponosić takie jakby nie patrzeć gigantyczne koszty? Ja nie mam nic przeciwko piłce nożnej – jestem jej fanem, ale niech to ma znamiona jakiejkolwiek normalności. A tej moim zdaniem brak. A idąc dalej policzcie proszę ile np. obiadów dla dzieciaków w szkołach (dla tych niedożywionych) można by wydać za taką jakby nie patrzeć astronomiczną kwotę. I jeszcze raz podkreślam – moim zdaniem naszego miasta nie stać na utrzymanie klubu pierwszoligowego. Niech władze klubu albo miasta znajdą strategicznego sponsora (tak jest chyba z Koroną Kielce?)

hmmm no tak a popatrz bo zapomniałeś napisać ILE KILOMETROW CHODNIKA MOŻNA za tą kase WYBUDOWAĆ //// oczywiscie ironia i że tak powiem ze przekonsem to napisałem :)


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz, 21 gru 2006, 22:26 

Dołączył(a): So, 9 gru 2006, 10:46
Posty: 112
do korony przyszedł sponsor bo miał zapewnienie że miasto wybuduje klubowi obiekt, my jak na razie nie mamy takiego punktu przyciągającego. A takie pytanko .. na co stać wodzisław ? nma murawe nie stać , na jakiś obiekt nie stać , na pżadną choinke nie stać .. to motyla noga na co w końcu stać ?


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr, 3 sty 2007, 12:09 

Dołączył(a): Śr, 13 gru 2006, 22:02
Posty: 8
Moim skromnym zdaniem to chybiony pomysł,zresztą nie pierwszy w Wodzisławiu.
Odra gra ostatni sezon w I lidze i szybko sie tam nie dostanie,od Serwotki wszyscy odchodzą,w klubie dzieje się bardzo żle.Więc po co mam naprawdę ta ogrzewana murawa?Tym bardziej,ze budowane jest nowe piekne boisko ze sztuczną murawą i oświetleniem na Pszowskiej!
Gdyby to było 8 lat temu...........to tak ,ale na dzień dzisiejszy wolałbym jednak wiecej przysłowiowego "chodnika".


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr, 3 sty 2007, 15:11 

Dołączył(a): Śr, 29 lis 2006, 19:32
Posty: 81
Lokalizacja: Wodzisław Śl. - Jedłownik
No nieeeeeeee..... :evil:


Ostatnio edytowano Śr, 3 sty 2007, 15:20 przez Radim, łącznie edytowano 1 raz

Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr, 3 sty 2007, 15:18 

Dołączył(a): Śr, 29 lis 2006, 19:32
Posty: 81
Lokalizacja: Wodzisław Śl. - Jedłownik
Hey napisał(a):
Moim skromnym zdaniem to chybiony pomysł,zresztą nie pierwszy w Wodzisławiu.
Odra gra ostatni sezon w I lidze i szybko sie tam nie dostanie,od Serwotki wszyscy odchodzą,w klubie dzieje się bardzo żle.Więc po co mam naprawdę ta ogrzewana murawa?Tym bardziej,ze budowane jest nowe piekne boisko ze sztuczną murawą i oświetleniem na Pszowskiej!
Gdyby to było 8 lat temu...........to tak ,ale na dzień dzisiejszy wolałbym jednak wiecej przysłowiowego "chodnika".


Wiadomość że Odra gra ostatni sezon w I lidze to niby z kąd ??? :evil:
To że ODRA ma tak słabe wyniki to jeszcze o niczym nie swiadczy . Przed nami wiosna i mam nadzieję że ta wiosna również nadejdzie w ODERCE. Ta drużyna nieraz wychodziła obronną rękką z różnych opresji i wierzę że będzię tak i teraz.
Od Serwotki wszyscy odchodzą ?!
Czy Pan Serwotka ma wyłączność do pełnienia obowiązków prezesa ODRY ?
Może i tu już czas na zmiany ?! Warto się nadtym zastanowić.
"Hey" jesteś albo antyfanem ODRY albo strasznym niedowiarkiem . :?


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr, 3 sty 2007, 22:30 

Dołączył(a): Śr, 13 gru 2006, 22:02
Posty: 8
Jak już to tym drugim.
Jestem a raczej byłem kibicem Odry przez dobre 20 lat!!!
Pewnie nie pamietasz już jak Odra grała w III lidze,a ja od tego rozpocząłem historię z Odrą.
Jeżdziłem na mecze wyjazdowe z II ligi jeszcze i bylem kibicem-nie hooliganem.
Odrę przestałem poważać jak zaczęła robić z ludzi idotów.Na czym to polega?
Proszę bardzo,nie mam tu zamiaru pisać o sprzedawaniu meczów bo jeszcze mnie do sądu kto poda;)
Chodzi mi o to,że od kilku lat zabrakło woli walki i jednosci w drużynie,zaczęło się w czasie sypania śląskich drużyn z których już tylko Odra(dla niektórych to ciągle nie śląsk) i Górnik został.
A może niepotrzebnie ogładałem zagraniczne ligi gdzie np.drużyna,która żegna się definitywnie z I ligą i przegrywa 3:0 u siebie potrafi strzelić bramkę w końcówce meczu dla swoich kibiców by ich pobyt w lidze mile wspominali.Sorry ale na Odrze się tego nie doczekam-niestety!


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: A może basen
PostNapisane: Pt, 19 sty 2007, 16:26 

Dołączył(a): Pt, 8 gru 2006, 14:39
Posty: 4
Wodzisław stać na bardzo dużo – lecz niech te wydatki są racjonalne. Może zamiast podgrzewanej murawy wybudować lub wyremontować jakiś basen? Przecież w Wodzisławiu poza ostatnio otwartym jeziorkiem na Gosławie – Jedłownik nie ma gdzie się wykąpać. Chyba że w fontannie na rynku.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt, 19 sty 2007, 18:00 

Dołączył(a): Śr, 29 lis 2006, 11:44
Posty: 37
Lokalizacja: Gorzyce
A na co Ci basen nowy jak w kolo ich pelno??

Jak juz cos to jakas hala sporowa albo cos.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Niniejsze forum jest nieoficjalnym i niezależnym forum Wodzisławia Śląskiego. Administratorzy nie ponoszą odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczonych przez użytkowników tego Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich, mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.