FAQ

Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 09:40


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Wt, 17 kwi 2007, 18:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 30 lis 2006, 13:50
Posty: 142
Lokalizacja: Wodzislaw Slaski
Przyglądam się Waszym wypowiedziom i nie bardzo wiem o co Wam chodzi?
Ja od 4 lat pracuje w Katowicach i zmuszony jestem codziennie dojeżdżać .
Nie mam zamiaru zmieniać miejsca zamieszkania. Płacę podatki i chcę żeby moje Miasto o mnie też zadbało choć w niewielkim wymiarze. Może wystarczy na początek 10 osobowy bus?

Aby był sens takiego autobusu, to musi być spełnionych kilka warunków:
1. Godziny przyjazdów i odjazdow muszą być optymalnie dopasowane do godzin rozpoczęcia/ zakończenia pracy w Katowicach
2. Cena biletu w jedną stronę nie może przekraczać 8-10 zł
3. Powinniśmy zadbać o mieszkańców naszego Miasta, więc dobrym rozwiązaniem byłyby 2 przystanki w Wodzisławiu i potem bezposrednio do Katowic bez postojów.
Jestem przekonany, że czas takiej podróży można ograniczyć do 1 godziny i 10-15 minut, a to juz spowoduje większe zainteresowanie tym środkiem lokomocji.

_________________
Pozdrawiam
Vladislavia
__________________________________
http://vladislavia.mojeforum.net


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt, 17 kwi 2007, 20:43 

Dołączył(a): Śr, 29 lis 2006, 19:32
Posty: 81
Lokalizacja: Wodzisław Śl. - Jedłownik
Uważam że DeDe Masz w tym temacie rację. Jedyny sens nowej lini do Katowic to "expres" . Ta linia wcale nie musi być obsługiwana przez 39 miejscowe AUTOSAN-y ale coś mniejszego bo w mini-busach jest przyszłość komunikacji.Dowodem jest ostatni zakup przez PKS Racibórz małych AUTOSAN-ów SOLIN.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt, 20 kwi 2007, 12:34 

Dołączył(a): Pn, 2 kwi 2007, 20:54
Posty: 9
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Propozycja postawienia na transport kolejowy jest o tyle tansza że Wodzisławia to nic nie kosztuje. W ogóle nawet jakby miała powstać ta bezsensowna linia autobusowa to czemu Wodzisław miałby wyręczać z dotowaniem Urzad Marszałkowski. To urząd Marszałkowski jest odpowiedzialny za organizację i w związku z tym dofinansowanie transportu regionalnego, zarówno autobusowego jak i kolejowego. Kasa miasta jest tylko od dfinansowywania komunikacji miejskiej, nie rozumiem powodu dla którego by miała wyręczac finansowo Urzad Marszołkowski w finansowaniu komunikacji regionalnej.

_________________
semaforek


Góra
Offline Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Niniejsze forum jest nieoficjalnym i niezależnym forum Wodzisławia Śląskiego. Administratorzy nie ponoszą odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczonych przez użytkowników tego Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich, mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.