FAQ

Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 20:30


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn, 9 kwi 2007, 22:05 

Dołączył(a): Pt, 1 gru 2006, 14:29
Posty: 45
Lokalizacja: Wodzisław Śląski - Dąbrówki
blokować, blokować, blokować wszystkimi dostępnymi sposobami jakie tylko są przewidziane w polskim systemie prawnym, lobbować w Sejmie na nie oraz dogadywać się z jeszcze niezdecydowanymi, żeby poparli nasze stanowisko.

W razie "przyciśnięcia" nas przez rybnik rozpisać referendum lokalne, idę o zakład, że ponad 50% głosujących będzie przeciwnych temu tworowi....


**tak na marginesie, nazwanie aglomeracji składającej się z tylu miast, miasteczek i wsi rybnicką to straszna kaszana.... już w tej nazwie wielkomiejskość rybnika została zrównana z ziemią...

_________________
Obrazek
"A nowy dzień przynosi każdemu nowe nadzieje, tak jak sen przynosi marzenia"


Pozdrawiam Wodzisławian ;-)


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn, 9 kwi 2007, 22:14 

Dołączył(a): Cz, 30 lis 2006, 17:05
Posty: 90
Artykuł na Jasnecie: http://www.jasnet.pl/wydarzenia/wydarzenia.php?id_wyd=5512 - chyba pierwszy w którym w ogóle poruszona jest kwestia własnej tożsamości i obaw przed uprzywilejowaniem jednego miasta... ale i stek bzdur o rzekomych szansach, to już staje się nudne. Niestety z artykułu wynika że prezydent Jastrzębia podpisał deklarację woli dot. powstania rybnikomeracji. :cry:


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn, 9 kwi 2007, 22:23 

Dołączył(a): Pt, 1 gru 2006, 14:29
Posty: 45
Lokalizacja: Wodzisław Śląski - Dąbrówki
main, orientujesz się, kto jej jeszcze nie podpisał oraz kto się waha?

_________________
Obrazek
"A nowy dzień przynosi każdemu nowe nadzieje, tak jak sen przynosi marzenia"


Pozdrawiam Wodzisławian ;-)


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn, 9 kwi 2007, 22:40 

Dołączył(a): Cz, 30 lis 2006, 17:05
Posty: 90
Wiesz, na spotkaniu nie było mnie ani żadnego mojego "osobowego źródła informacji", opieram się wyłącznie na informacjach z netu. O samej deklaracji dowiedziałem się przed chwilą z Jasnetu, kto ją podpisał a kto się wstrzymał, próbuję właśnie ustalić... i oczywiście jeśli czegoś nowego sie dowiem, nie zatrzymam tego dla siebie 8)

Przypuszczam też, że chwilę zawahania przeżyli wszyscy uczestnicy po nakarmieniu pseudonaukową papką doktora Krzysztofika i zapewnieniami pana Fudalego o korzyściach płynących z tego projektu. Szacunek tym, dla których lokalny patriotyzm znaczy więcej niż gruszki na wierzbie w postaci obiecywanych przez Rybnik korzyści.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt, 10 kwi 2007, 21:31 

Dołączył(a): Cz, 30 lis 2006, 17:05
Posty: 90
Tak dla aglomeracji - Nowiny Raciborskie i Tygodnik Rybnicki
Nie podpisali - Nowiny Wodzisławskie


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt, 10 kwi 2007, 23:09 

Dołączył(a): Pt, 1 gru 2006, 14:29
Posty: 45
Lokalizacja: Wodzisław Śląski - Dąbrówki
robi się ciekawie.... czekamy na ciąg dalszy....

...pozostaje mieć nadzieję, że władze miasta i powiatu potrafią lobbować lepiej niż rybniczanie....

_________________
Obrazek
"A nowy dzień przynosi każdemu nowe nadzieje, tak jak sen przynosi marzenia"


Pozdrawiam Wodzisławian ;-)


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt, 17 kwi 2007, 17:17 

Dołączył(a): Cz, 30 lis 2006, 17:05
Posty: 90
Nowiny Wodzisławskie napisał(a):
Aglomeracja Rybnicka budzi emocje nie tylko w Wodzisławiu.
Część radnych twierdzi, że burmistrz nie informuje ich o rozmowach na temat Aglomeracji Rybnickiej. Dyskusję, podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej, wywołał Henryk Machnik, prezes Towarzystwa Miłośników Rydułtów.

– Jakie jest stanowisko władz miasta w sprawie aglomeracji? Czy burmistrz podpisał się pod apelem popierającym jej utworzenie? To ważne, ponieważ zawsze uważałem, że powinniśmy być w powiecie rybnickim, a nie w wodzisławskim – stwierdził prezes Machnik.
Odpowiedzi udzielił przewodniczący Rady Miejskiej Henryk Wojtaszek.
– Nasza delegacja pod dokumentem się podpisała. Z tego co wiem tylko prezydent Wodzisławia i starosta tego nie zrobili – stwierdził Wojtaszek.


Cały artykuł

Komentarz pod artykułem (prawdopodobnie mieszkańca Rydułtów) nie napawa optymizmem :cry:

Faktem jest, że minione władze Wodzisławia "solidnie zapracowały" na taki a nie inny wizerunek tego miasta :cry: To już ostatnie chwile :!: Dziś nie wystarczy już tzw. wejście na ścieżkę stabilnego rozwoju, Wodzisław potrzebuje potężnego kopa do przodu. Rybnik bardzo chętnie "łyknie" północną część powiatu i na domiar złego może się to stać w klimacie przychylności ze strony miejscowych. Po rozbiorach Wodzisławia dziś grozi nam krojenie Ziemi Wodzisławskiej. Nóż na gardle :evil:


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So, 28 kwi 2007, 04:58 

Dołączył(a): Cz, 30 lis 2006, 17:05
Posty: 90
Znów dałem się sprowokować :lol: To moja opinia pod artykułem Śmierdzący interes w Nowinach Wodzisławskich, który oczywiście został przez niektórych internautów wykorzystany do wylania na Wodzisław i powiat przysłowiowego kubła pomyj :twisted:
main napisał(a):
W odpowiedzi na post internauty podpisującego się jako Menda Rybnicka:
1. Nie interesują Cię pyskówki - więc po co tu piszesz ?
2. Przewrażliwieni są głównie niektórzy rybniczanie na punkcie własnej wyimaginowanej wielkomiejskości
3. Głównymi wrogami naszego miasta i powiatu okazywały się nasze władze, bierne i mierne. Rybnik wykorzystywał tą sytuację, winię go tylko częściowo
4. Żory rozwijają się dzięki własnemu powiatowi (który udało się ustanowić mimo protestów Rybnika) i korzystnemu położeniu na trasie Katowice-Wisła
5. "Gdyby nie Rybnik to...", już kilka razy na różnych forach pojawiła się ta bzdura. Prawda jest taka, że Rybnikowi, jako samozwańczej stolicy obszaru zamieszkanego przez ponad 600 tys. mieszkańców, udało się sprawić, że jest w Katowicach dostrzegany. Odbywa się to m. in. dzięki nam - a co z tego mają pozostałe miasta regionu ?
6. Niech Rybnik idzie swoim własnym torem - jestem jak najbardziej za tym. I niech trzyma łapska z dala od Ziemi Wodzisławskiej
7. Nie sądzę by Rybnik kiedykolwiek chciał przystąpić do Silesii - dla was to przecież marginalizacja, nijak nie przystająca do waszych stołecznych aspiracji :D. Swego czasu pojawiła się nawet koncepcja uczynienia z Rybnika stolicy Śląska :)
8. Wymyślona w PRL nazwa regionu (ROW) nigdy poza Rybnikiem nie cieszyła się zbytnią popularnością, poza tym dziś to już nazwa historyczna. To se ne vrati i nawet w Rybniku pogodzono się już z tym faktem. Dziś namiętnie władze rybnickie (a także media będące pod ich wpływem oraz pewna część mieszkańców regionu ogłupiona propagandą sukcesu) forsują inne nazwy: aglomeracja/okręg/region/subregion rybnicki. I zawsze starają się w używanych zwrotach podkreślać "rybnickość" tego obszaru wbrew historii i poczuciu tożsamości mieszkańców miast sąsiednich
9. Życzenia dla mieszkańców ROW - daruj sobie. Nie przyznajemy się do żadnego rowu i nie czujemy się ich adresatami.
10. "Niesamowita moja zawziętość" to nic innego jak pochodna rybnickiej megalomanii. Pozostałe miasta regionu miały mniej sczęścia w ostatnich latach - dziś w Rybniku bez żenady mieszkańców tych miast nazywa się wieśniakami, a same miasta - wsiami koło Rybnika. W swoim życiu poznałem dziesiątki jesli nie setki rybniczan - znaczna ich część miała wiele do powiedzenia na temat Wodzisławia czy Jastrzębia, za to w ANI JEDNEJ wypowiedzi nie można było dopatrzyć się nawet odrobiny szacunku. Mało tego, doszło już do sytuacji, że ogłupiona rybnickimi sukcesami część mieszkańców chwali Rybnik i pluje na własne miasta ! Te fakty właśnie spowodowały utrwalenie stereotypu rybniczanina i przekonanie że nie chcemy mieć z wami nic wspólnego. Przekonanie o waszej wyższości zakorzeniło się już tak bardzo, że nie jesteście w stanie nawet pojąć, dlaczego pojawiają się takie opinie.
11.Naginanie historii (800 lat Rybnika) i teraźniejszości (pisane na zamówienie opracowanie o "aglomeracji rybnickiej"), imponujący marketing, nawracanie całego regionu na "prorybnickość" stały się misją Rybnika. Rzeczywistym celem strategicznym jest podporządkowywanie całego regionu interesom jednego miasta, ostatecznym zaś: ekspansja Rybnika do rozmiarów Wrocławia. Do niedawna wszystko działało jak dobrze naoliwiona maszyna, aż tu nagle coś się zatarło...jakże was boleć musi fakt, że również na tych podupadających "wsiach koło Rybnika" niektórzy wciąż logicznie myślą i zaczynają to aktywnie wyrażać :D


Uważam że powinniśmy stanowczo sprzeciwiać się określaniu Ziemi Wodzisławskiej jako części ROW-u, okręgu rybnickiego itp. określeń. Sam Wodzisław co prawda nie jest dziś metropolią, niemniej jednak w kraju jest powszechnie rozpoznawany i kojarzony (duża w tym zasługa Odry), zaryzykuję nawet twierdzenie, że bardziej niż Rybnik (znany głównie z tzw. Rybnickiego Okręgu Węglowego, nazwy stosowanej głównie w przeszłości w PRL-owskich podręcznikach do geografii). Doskonale dziś są widoczne opłakane efekty dotychczasowej polityki władz miasta i powiatu, polegającej na chowaniu się w cieniu sąsiada. Apeluję do wszystkich, również do tych, którym rybnickie zabiegi marketingowe przesłaniają zdolność do logicznego myślenia: nie zgadzajmy się na żadne podpinanie nas pod Rybnik. Jeśli chcemy się rozwijać zamiast pogrążać w zaściankowej beznadziei, to jedyna słuszna droga.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N, 29 kwi 2007, 11:25 

Dołączył(a): Śr, 29 lis 2006, 19:32
Posty: 81
Lokalizacja: Wodzisław Śl. - Jedłownik
Często Cię MAIN czytam bo Cie też wszędzie " pełno " (ale to dobrze) :wink:
Nie zawsze się z tobą zgadzam ale do powyższego postu dopisuję się.
Wodzisław ma swoją historię oraz siłę i szansę aby się na obecnym rynku samemu utrzymać. Tylko należy obudzić potencjał miasta i chęć walki o nasze miasto.
I to słowa nie tylko do obecnych władz ale do każdego z nas mieszkańca Wodzisława Śląskiego. Nie "gańmy" Wodzisławia ale Go wspierajmy.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr, 9 maja 2007, 18:58 

Dołączył(a): Cz, 30 lis 2006, 17:05
Posty: 90
Gazeta Wyborcza napisał(a):
Mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego dowiedzą się od władz swojego miasta wszystkiego o Aglomeracji Śląskiej. Wodzisław będzie poza nią, ale prezydent nie chce, by mieszkańcy bali się nowego związku
Samorządowcy z miast, które na pewno nie wejdą w skład Aglomeracji Śląskiej, do tej pory głośno narzekali, że to dla nich spore zagrożenie. Mówili, że ich gminy mogą zostać zepchnięte na margines województwa, że Aglomeracja zabierze większość unijnych dotacji, że trudniej będzie im zabiegać o inwestycje.

Mieczysław Kieca, prezydent Wodzisławia Śląskiego, postanowił, że wodzisławianie muszą o Aglomeracji wiedzieć jak najwięcej i zamierza przeprowadzić akcję informacyjną na temat Aglomeracji. - Musimy uczciwie powiedzieć, czy Aglomeracja jest dla nas zagrożeniem. Jeżeli w jej ramach miasta chcą rozwiązywać własne problemy, to nie mamy się czym martwić - mówi Kieca. Przyznaje jednak, że gdyby AŚ dostała dodatkowe pieniądze z budżetu państwa czy większe dotacje z Unii Europejskiej, to mniejszym miasto trudniej byłoby z nią konkurować.

- Nie mamy jednak zamiaru stać bezczynnie. Przygotujemy również plan promocji naszego miasta i regionu. Gdy wreszcie powstanie konkretny projekt ustawy o Aglomeracji, to zaprezentujemy go mieszkańcom i pokażemy nasze szanse i atuty - zapowiada Kieca.

http://miasta.gazeta.pl/katowice/1,35019,4113738.html


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt, 25 maja 2007, 19:33 

Dołączył(a): Cz, 30 lis 2006, 23:00
Posty: 97
Adam Fudali napisał(a):
czerwony napisał(a):

Witam Panie Prezydencie, mam kilka pytań:

1. Czy jest w planach remont DW920, bardzo dokuczliwe są koleiny na tej drodze, zwłaszcza na odcinkach 'biegnących' przez Zalew.

2. Co dalej z powołaniem Aglomeracji Rybnickiej??? Wiadomo, że inne miasta, zwłaszcza Wodzisław Śląski nie mają pozytywnego zdania na ten temat.



***
1.Jeśli dokończymy modernizację drogi nr 935 i 78 (co w tej chwili robimy), wybudujemy drugi i trzeci etap obwodnicy, a w Wodzisławiu Śl. rozpocznie się budowa drogi, to ruch w stronę Rud z pewnością się zmniejszy. Zdaję sobie oczywiście sprawę z tego, że droga na Rudy wymaga remontu, jednak w tej chwili nie jestem w stanie przewidzieć kiedy miałby on miejsce. Według mnie najważniejsze obecnie są remonty dróg w kierunku Bełku (węzeł budowanej autostrady A1), oraz Świerklan i Rownia (również wejścia na A1), łącznie z budową naszej obwodnicy.

2.Myślę, że na obecnym etapie rozwoju sprawy, opinia Wodzisławia Śl. jest raczej nieaktualna – chociaż tutaj musiałby odpowiedzieć prezydent Wodzisławia, ja nie mogę czynić tego w jego imieniu. Wydaje mi się jednak, że stanowisko Wodzisławia w sprawie aglomeracji zmieniło się radykalnie. Powtarzam jednak – na to pytanie nie mogę odpowiedzieć. Korzyści z tego mogą być olbrzymie dla wszystkich gmin Aglomeracji Rybnickiej. Miałem możliwość wglądu w przyszły projekt ustawy aglomeracyjnej i dzieje się tak, jak przypuszczałem, że ustawa niesie za sobą dodatkowe środki – również na funkcjonowanie aglomeracji. Potwierdzają się więc moje przypuszczenia, co do możliwości płynących z funkcjonowania aglomeracji, które zostały błędnie odczytane przez kolegów z niektórych samorządów. Samej możliwość wpisania nas do przyszłej ustawy jest już zadaniem parlamentarzystów, którzy będą bezpośrednio debatować na dokumentem. Być może warto przy okazji zastanowić się nad reformą administracyjną naszego kraju i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy to co mamy w tej chwili jest najbardziej skuteczne i potrzebne oraz czy właściwie służy mieszkańcom?

http://www.forum.rybnik.com.pl/viewtopic.php?t=742&start=60


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt, 25 maja 2007, 20:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 29 lis 2006, 17:00
Posty: 27
Cytuj:
Myślę, że na obecnym etapie rozwoju sprawy, opinia Wodzisławia Śl. jest raczej nieaktualna – chociaż tutaj musiałby odpowiedzieć prezydent Wodzisławia, ja nie mogę czynić tego w jego imieniu.

Jeżeli to prawda, to prezydent Kieca stracił moje zaufanie. Czyli od czego Rybnik zacznie kolejną "rozbiórkę" Wodzisławia? Było radio90, to może teraz Odra, pewnie powiedzą, że w końcu klub musi grać w centrum aglomeracji. NIE DLA AGLOMERACJI RYBNICKIEJ!


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt, 25 maja 2007, 21:19 

Dołączył(a): Cz, 30 lis 2006, 17:05
Posty: 90
"Korzyści z tego mogą być olbrzymie dla wszystkich gmin Aglomeracji Rybnickiej".
Widzę, że pan Fudali mimo wszystko z uporem tą nazwę forsuje, zresztą to nihil novi. Niepokoi mnie za to w najwyższym stopniu to, co temu panu się wydaje, więc pytam: czy rzeczywiście stanowisko Wodzisławia zmieniło się radykalnie ??? :shock:
Czy w tej sprawie są prowadzone jakieś zakulisowe rozmowy z Rybnikiem ?
Oczekujemy niecierpliwie na stanowisko gospodarza miasta w tej kwestii.

I jeszcze jedno: pan Fudali "miał możliwość wglądu w przyszły projekt ustawy aglomeracyjnej i dzieje się tak, jak przypuszczał, że ustawa niesie za sobą dodatkowe środki – również na funkcjonowanie aglomeracji". CIEKAWE. Poszukam tego projektu i z chęcią się mu przyjrzę. Niedawno przecież próbowano, podpierając się naukowym autorytetem, przekonać nas o samych korzyściach płynących z powołania rybnikomeracji, w której Wodzisław miał stanowić już na starcie marginalny ośrodek pomocniczy. Przypuszczenie że te wypociny zamówił rybnicki magistrat, okazało się słuszne, a cel - jasny. Pan Fudali jednak prawdopodobnie nadal uważa nas, z prezydentem Wodzisławia włącznie, za idiotów i czuję że będzie próbował tak długo mydlić, kluczyć i kręcić, aż osiągnie swój cel. :evil:

Z tematem rybnikomeracji wiąże się też mój post napisany przedwczoraj na forum NW, który tu też zacytuję:
main napisał(a):
Swego czasu w czasie "wojny aglomeracyjnej" pod artykułem DZ Będziemy aglomeracją ? pojawił się post:
Antymain napisał(a):
A ja dostrzegam coś innego w naszym regionie. Potężne Rybniko-kompleksy. . . Wielu mieszkańców którzy nie mogą się przeprowadzić do Rybnika dostaje szajby na punkcie tego miasta. I to jest specyficzne bo Rybniczanie nie zazdroszczą Katowiczanom czy Gliwiczanom, a nasi sąsiedzi dostają wyprysków gdy coś się uda w Rybniku. To, że Rybnik jest dzisiaj na wysokiej pozycji to efekt pracy mieszkańców tego miasta i jego władz, a także bardzo dobrze przeprowadzonej restrukturyzacji i energicznych zmian na początku lat 90, a to że okoliczne miasta to przespały to ich strata. I jeszcze jedno Main coś BARDZO WAŻNEGO! Aglomeracja jest potrzebna nie tyle Rybnikowi co miastom typu Wodzisław, Rydułtowy, Czerwionka które mogą na nowo zaistnieć bo obecnie gospodarczo znaczą tyle co nic, a jako aglo jest szansa że i tam poziom życia by wzrósł, poprawiłaby się komunikacja i podrożały nieruchomości. Main jak czytam twoje wypowiedzi to się zastanawiam skąd tyle nienawiści u Ciebie wobec jakiegoś miasta. Czy ty aby naprawdę nie przeginasz? Rybnik ma kapitalne perspektywy i może pociągnąć jak lokomotywa cały region ale uważam, że nie na siłę. Jeśli większość samorządów sprzeciwi się powstaniu aglomeracji to zostawmy ich w spokoju panie Fudali! Niech utoną w błogiej beznadziejnej wegetacji...

I np. taki nędzą przymierający Wodzisław uparł się jak przysłowiowy osioł że nie pozwoli się bogatemu, perspektywicznemu i doskonale rozwijającemu się Rybnikowi ciągnąć ku lepszej przyszłości i woli tkwić w swojej beznadziejnej wegetacji, a mimo to Rybnik altruistycznie, za wszelką cenę pragnie ciągnąć do przodu cały ten beznadziejny region, zamiast zostawić go w spokoju. Właśnie, dlaczego ??

Część odpowiedzi na to pytanie może stanowić dzisiejszy artykuł:
Dziennik Zachodni napisał(a):
79 milionów euro do zwrotu UE w Rybniku?

Budowana za unijne pieniądze kanalizacja w Rybniku przebiega w żółwim tempie. Inwestycja powinna być skończona już w grudniu ubiegłego roku, tymczasem do tej pory nie położono nawet połowy sieci. - Jeśli po raz kolejny nie uda się zdążyć z budową na czas, Unia Europejska może zażądać zwrotu pieniędzy. A to może pogrzebać miasto na kilkadziesiąt lat - przestrzega radny Marek Krząkała, lider rybnickiej PO.

Zdaniem opozycji nie ma żadnych szans na to, by kanalizacja była gotowa do 2009 roku. - Oficjalnie do grudnia ubiegłego roku wykonano 49,2 procent inwestycji. Nie rozliczono jednak około 20 milionów złotych. Tymi pieniędzmi można żonglować. Być może ktoś coś komuś wpłacił, ale praca nie musiała zostać wykonana. Po odliczeniu tych pieniędzy okazuje się, że w samym tylko 2006 roku wykonano plan jedynie w 37,8 procentach - mówi Krząkała.

W tym roku urząd miasta zamierza "przerobić" ponad 200 mln zł na kolejne kilometry kanalizacji. - Trzeba by było kłaść kilkaset metrów dziennie, a tymczasem odbył się dopiero jeden przetarg - alarmuje Marek Krząkała.

Opozycja widzi sprawę w czarnych barwach. - W poprzednich latach nigdy nie udało się zrealizować planu. W 2003 roku wykonano jedynie 22 procent założonych prac, w 2005 tylko niewiele więcej - 35,9 - wylicza Krząkała. To właśnie sprawa ślimaczącej się budowy wywołała sprzeciw opozycji podczas ostatniej sesji absolutoryjnej. PiS nie miało żadnych obiekcji i weszło w koalicję z rządzącym BSR. - Mamy nadzieję, że PiS wzięło tym samym odpowiedzialność za to, co może wydarzyć się za kilka lat. Jeśli miasto popadnie w wielkie długi, to kto się do nich przyzna? - pyta lider PO.

Kwoty, o które, zdaniem opozycji, może upomnieć się Unia Europejska, są olbrzymie. - To aż 79 milionów euro. Mniejszym złem będzie, gdy miasto będzie musiało rozliczyć się tylko z niewykonanej roboty - mówi Krząkała. Michał Śmigielski, wiceprezydent Rybnika spogląda w przyszłość również z pewną obawą. - Każdy o zdrowych zmysłach będzie obawiał się o te pieniądze. Nie wszystko da się przewidzieć. Dotychczas napotykaliśmy na różne problemy np. z wykonawcami, które nie były zależne od nas - mówi Śmigielski. Wiceprezydent ma jednak nadzieję, że teraz pójdzie już wszystko z górki. Prace idą pełną parą. Nic nie wskazuje na to, że nie zdążymy do 2009 r. - dodaje.

Opozycja zapewnia tymczasem, że nie jest przeciwko budowie kanalizacji. - Wszyscy jej potrzebujemy, ale miasto rzuciło się na olbrzymie pieniądze. Zamiast budować kanalizację etapami, od razu zagarnięto całą pulę. Teraz może się to źle skończyć - mówi Krząkała.

Źródło

Wbrew niektórym z moich oponentów, nie życzę takiego losu żadnemu z miast regionu... nawet jeśli jest to Rybnik. Póki co jednak nie potrafię się uwolnić od uśmieszku złośliwej satysfakcji :lol:


W obliczu ciągłych prób zniszczenia naszej tożsamości musimy być stale czujni.
Konia z rzędem temu, kto opracuje szczepionkę uodparniającą nasze mózgi na rybnicką papkę marketingową :wink:


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So, 26 maja 2007, 11:44 

Dołączył(a): Cz, 30 lis 2006, 17:05
Posty: 90
wodzisławianin napisał(a):
Jeżeli to prawda, to prezydent Kieca stracił moje zaufanie. Czyli od czego Rybnik zacznie kolejną "rozbiórkę" Wodzisławia? Było radio90, to może teraz Odra, pewnie powiedzą, że w końcu klub musi grać w centrum aglomeracji. NIE DLA AGLOMERACJI RYBNICKIEJ

Już kilka lat temu przymierzano się do przeniesienia Odry. Jeśli dopniemy się do rybnikomeracji sprawa będzie tym razem znacznie prostsza niż wtedy. Twór ten z założenia zakłada centralizację, w ramach której wszelkie instytucje o znaczeniu regionalnym będą lokowane w Rybniku, a te które są jeszcze w innych miastach - przenoszone.
Nie wątpię również, że Rybnik będzie stale naciskał na zgodę Wodzisławia w sprawie rybnikomeracji, bo bez powaitu wodzisławskiego nawet na mapie dziwnie by ona wyglądała. W ogóle Rybnik na pewno najmniej spodziewał się oporu właśnie z tej strony (i to m. in. dlatego zaproponowano nam rolę "ośrodka pomocniczego"), tymczasem wygląda na to, że nasze veto przyczyniło się w jakimś stopniu do nasilenia głosów sceptycznych również w Jastrzębiu i Raciborzu.

Na szczęście nie tylko prezydent Rybnika zdecydował się na dyskusję z internautami. Może nie wszyscy wiedzą jeszcze, że pytania można kierować również do prezydenta Wodzisławia na stronie http://wodzislaw-slaski.com.pl/pl/pytania.
Sam przymierzam się do wprowadzenia tam kilku pytań, jednak na razie chcę je dopracować tak, aby było ich tylko kilka, do tego krótkich i konkretnych, dotyczących ściśle spraw o znaczeniu fundamentalnym dla Wodzisławia, a nie przysłowiowych pierdół.

NIE DLA AGLOMERACJI RYBNICKIEJ


Góra
Offline Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Niniejsze forum jest nieoficjalnym i niezależnym forum Wodzisławia Śląskiego. Administratorzy nie ponoszą odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczonych przez użytkowników tego Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich, mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.