FAQ

Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 12:43


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Providerzy. Jakich polecacie?
PostNapisane: Cz, 30 lis 2006, 09:08 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 29 lis 2006, 13:11
Posty: 24
Lokalizacja: Wodzisław Śl
Providerzy. Jakich polecacie? Jakie oferują usługi [transfer,poczta,miejsce na stronę, możliwość postawienia własnego serwera http/ftp i inne jakie przyjdą do głowy]. Jak kształtują się ceny oraz jaki jest stosunek ceny do jakości.

Ps.
Czy ktoś wie kiedy w Wodzisławiu będzie dostępne chelo lub inny wielki gracz 8)


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz, 30 lis 2006, 21:49 

Dołączył(a): Śr, 29 lis 2006, 21:57
Posty: 79
Ja tam polecam Rybneta, szybki i przede wszystkim - niezawodny! Chyba obecnie lepszej oferty nie ma :]


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt, 1 gru 2006, 02:10 
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 27 lis 2006, 10:51
Posty: 119
Lokalizacja: Wodzisław Śląski - Leszka
Rain napisał(a):
Ja tam polecam Rybneta, szybki i przede wszystkim - niezawodny! Chyba obecnie lepszej oferty nie ma :]


U nas chyba faktycznie nie ma nic lepszego, choc sam korzystam z Neostrady - wole miec swoje tylko dla siebie.. jakos tak pewniej :) Ale o Rybnecie slysze same dobre opinie. Szkielet szybki, siec polozona porzadnie - nie zadne tanie WiFi tylko normalny kabel.. Nie ma u nas zadnego innego wyboru (poza pewnie radiowkami od mikroskopijnych wannabi providerow, ktorych nie polecam nikomu :)
pozdr.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt, 1 gru 2006, 10:20 

Dołączył(a): Śr, 29 lis 2006, 11:44
Posty: 37
Lokalizacja: Gorzyce
A ja mam neta od dostawcy radiowego.

Mieszkam w Gorzycach i do wyboru miałem albo firmę Luksus z Turzy(notabene byłem i dzwoniłem kilka razy ale się nie doczekałem) no i na necie znalazłem nr telefonu do firmy Net-Admin z siedzibą w Krakowie i nie żałuje.
Szybko od telefonu 2 dni, konkretna umowa,obsługa no i szybkość neta który nie spada poniżej 512kb/s a przeważnie jest w granicy 1mb/s choć zdarzają się godziny że ściąga nawet w okolicach 1,5mb/s-2mb/s

No i cena też nie najwyższa, abonamencik to jedyne 48zl. No i nie związuję się na 2 czy 3 lata, będzie neo bez abonamentu na fona to pewnie też sobie ją założę, bo miałem kiedyś i nie mogłem poza limitami(choć ich nie wykorzystywałem) narzekać.

Pozdro.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: POLECAM NEO !
PostNapisane: Pt, 1 gru 2006, 16:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 30 lis 2006, 13:50
Posty: 142
Lokalizacja: Wodzislaw Slaski
POLECAM NEO...
JESLI CHODZI O ROZDZIELNOSC ABONAMENTU OD NEO TO NAJWCZESNIEJ W LUTYM 2007.

_________________
Pozdrawiam
Vladislavia
__________________________________
http://vladislavia.mojeforum.net


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: POLECAM NEO !
PostNapisane: Pt, 1 gru 2006, 17:32 
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 27 lis 2006, 10:51
Posty: 119
Lokalizacja: Wodzisław Śląski - Leszka
DeDe napisał(a):
POLECAM NEO...
JESLI CHODZI O ROZDZIELNOSC ABONAMENTU OD NEO TO NAJWCZESNIEJ W LUTYM 2007.


Przede wszystkim NIE KRZYCZ tylko pisz normalnie.

Jezeli chodzi o rozdzielnosc abonamentu telefonicznego od neostrady to zapomnij o lutym 2007. TPSA nie da sobie glownego zrodla utrzymania odebrac :) Byc moze bedzie neostrada bez abonamentu telefonicznego ale wtedy bedzie poprostu drozsza niz z abonamentem i bedzie tylko usluga na papierze.
pozdr.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt, 1 gru 2006, 19:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 29 lis 2006, 19:35
Posty: 243
Ja korzystam z iPlus (GSM) i mogę być wszędzie, tylko ze z zasięgiem bywa róznie :cry:


Ostatnio edytowano N, 3 gru 2006, 23:43 przez Glizda, łącznie edytowano 1 raz

Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Z ta Neo to fakt
PostNapisane: Pt, 1 gru 2006, 21:17 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 30 lis 2006, 13:50
Posty: 142
Lokalizacja: Wodzislaw Slaski
Jesli chodzi o Neo to informacje mam ze zródla, wlasnie z TP.
Cena nie powinna isc w góre poniewaz Neo stalo sie produktem sztandarowym firmy, który w zalozeniu ma dotrzec w niedalekiej przyszlosci do wszystkich.
Wiec cena jest istotna. W przeciwnym razie prywaciarze pozabierali by tych wszystkich klientów Tepsie.

A co tam, czas pokaze. Ja stawiam na 15 luty 2007 r. :roll:

_________________
Pozdrawiam
Vladislavia
__________________________________
http://vladislavia.mojeforum.net


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Z ta Neo to fakt
PostNapisane: So, 2 gru 2006, 00:42 
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 27 lis 2006, 10:51
Posty: 119
Lokalizacja: Wodzisław Śląski - Leszka
DeDe napisał(a):
Jesli chodzi o Neo to informacje mam ze zródla, wlasnie z TP.


A mozesz podac linka do jakiegos oficjalnego komunikatu ? :)
Bo ja troche w temacie siedze i ostatni jaki w tym temacie pamietam mowil, ze Neo bedzie drozsza bez abonamentu na tel. stacjonarny :)

DeDe napisał(a):
Cena nie powinna isc w góre poniewaz Neo stalo sie produktem sztandarowym firmy, który w zalozeniu ma dotrzec w niedalekiej przyszlosci do wszystkich.


A wiesz ze TPSA utrzymuje sie przede wszystkim dzieki chorym miesiecznym abonamentom ? Przeciez oni do Neostrad doplacaja :) Tzn. nie oni, ale providerzy ktorzy musza placic krocie za lacza operatorskie, bo wiekszosc end-userow siedzi na laczach tepsowych, a content na laczach nie-tepsowych. Sytuacja calkowicie chora ale mam nadzieje ze z roku na rok bedzie lepiej bo coraz wiecej end-userow siedzi na laczach nie-tepsowych (i tutaj chwale mocno Rybnet ze tak sie u nas w miescie dobrze zadomowil i mam nadzieje, ze bedzie wypieral z rynku Neostrady i ze tak bedzie w wiekszosci miast :)

DeDe napisał(a):
Wiec cena jest istotna. W przeciwnym razie prywaciarze pozabierali by tych wszystkich klientów Tepsie.


Tylko ze ci prywaciarze w wiekszosci biora swoje lacza wlasnie od TPSA - iDSL, Polpaki ;) Jedyna konkurencja ktora moze w koncu polozyc monopol TPSA jest np. GTS. W listopadzie uwolniono petle abonencka i praktycznie kazda firma moze juz dojsc do Ciebie (przynajmniej w teorii) po kabelku tepsowym. GTS juz przygotowuje oferte a'la Neostrada ale chyba bedzie to bardziej oferta dla biznesu niz dla uzytkownika indywidualnego - wlasnie dlatego ze ciezko bedzie konkurowac z TPSA ktora Neostrady opycha po smiesznych cenach, a duzym kaze placic KROCIE za dostep do ich sieci. Ale zobaczymy co bedzie, czas pokaze :)
pozdr.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Z ta Neo to fakt
PostNapisane: Pn, 4 gru 2006, 20:01 
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 27 lis 2006, 10:51
Posty: 119
Lokalizacja: Wodzisław Śląski - Leszka
DeDe napisał(a):
Cena nie powinna isc w góre


Kod:
TP stwierdziła, że do Neostrady bez abonamentu telefonicznego chce doliczyć 44
zł brutto za utrzymanie pary miedzianej.
Pani Prezes UKE godzi się na maksymalnie 27 zł brutto.
Nie ma mowy o uzależnieniu powyższych kosztów od długości pary miedzianej.


Pisalem ;-)

_________________
--
Adam Sz. / Wodzisław Śląski


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Z ta Neo to fakt
PostNapisane: Pt, 15 gru 2006, 14:32 
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 27 lis 2006, 10:51
Posty: 119
Lokalizacja: Wodzisław Śląski - Leszka
DeDe napisał(a):
Cena nie powinna isc w góre


No i jest oficjalne stanowisko TP:

http://di.com.pl/news/15450,1.html


Kod:
Telekomunikacja Polska (TP) przedstawiła wczoraj szczegółowy cennik nowej neostrady tp, która będzie usługą oddzieloną od usług telefonicznych. Koszt takiej neostrady będzie zawierał opłatę za usługi szerokopasmowego dostępu do internetu oraz opłatę za utrzymanie łącza.

...

Miesięczny koszt utrzymania łącza w przypadku neostrady bez abonamentu telefonicznego Telekomunikacja ustaliła na 36,60 zł miesięcznie. Koszt instalacji i aktywacji usługi będzie wynosił 305 zł. Jeśli już mamy łącze analogowe TP, na którym świadczona jest usługa telefoniczna wtedy cena za aktywację wyniesie 112,87 zł.


Po raz n-ty TPSA dyma swoich klientow bez mydla. Oby sie to kiedys na niej zemscilo :)
pozdr.

_________________
--
Adam Sz. / Wodzisław Śląski


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt, 15 gru 2006, 16:45 

Dołączył(a): Śr, 29 lis 2006, 11:44
Posty: 37
Lokalizacja: Gorzyce
No to niezle poszli w jajo nic trzeba dalej ciagnac radiowe albo liczyc na innych operatorow ze wkrocza.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt, 15 gru 2006, 16:48 
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 27 lis 2006, 10:51
Posty: 119
Lokalizacja: Wodzisław Śląski - Leszka
hawranek31 napisał(a):
No to niezle poszli w jajo nic trzeba dalej ciagnac radiowe albo liczyc na innych operatorow ze wkrocza.


Zalezy gdzie mieszkasz. Jak na osiedlu to alternatywa jest Rybnet. Albo (niestety tepsowy) Internet DSL i podzial na 3-4 sasiadow.
pozdr.

_________________
--
Adam Sz. / Wodzisław Śląski


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So, 16 gru 2006, 13:07 

Dołączył(a): Śr, 29 lis 2006, 11:44
Posty: 37
Lokalizacja: Gorzyce
No jak widac w skad w Gorzycach, losiedli ;) tu nie mamy:)

Wiec narazie mam radiowe od goscia z Krakowa i nie narzekam za 48zl mam kolo 1mb/s cos ala neo w promocji.

Ale takich ludzi malo z taka oferta. No i wiadomo ze radiowa to nie to co kabelkiem :) ktory przy paskudnej pogodzie nie ma zwisow.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt, 26 gru 2006, 12:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 29 lis 2006, 13:11
Posty: 24
Lokalizacja: Wodzisław Śl
W wodzisławiu można znaleźć także dostawcę internetu drogą radiową, TEC-OM(inna nazwa Netcorp), obejmuje ona zasięgiem:
Wodzisław Śląski:
osiedle 1 Maja
dzielnica Wilchwy
osiedle XXX-lecia
osiedle Piastów
ulice 26 Marca, Prusa, Żeromskiego, Jana Pawła II, Wyszyńskiego, Tysiąclecia, Radlińska, Rybnicka
Radlin II
Radlin:
Biertułtowy, okolice budynku Policji.
Świerklany Dolne i Górne
Mszana

_________________
Murphy napisał(a):
Cztery zjawiska blokują postęp ludzkości - ignorancja, głupota, komitety normalizacyjne, oraz ludzie sprzedający komputery.



Obrazek


Góra
Offline Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Niniejsze forum jest nieoficjalnym i niezależnym forum Wodzisławia Śląskiego. Administratorzy nie ponoszą odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczonych przez użytkowników tego Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich, mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.