FAQ

Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 21:34


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Straż Miejska.
PostNapisane: Wt, 24 kwi 2007, 10:22 

Dołączył(a): So, 2 gru 2006, 13:59
Posty: 11
Lokalizacja: tutejszy
Witam !Może poruszam temat który nie wszystkim odpowiada ale-już mnie zalewa kiedy na to patrze.Do rzeczy: od kilku już lat codziennie "mykam" na moim rowerku przez las na Grodzisko i okolice "Balatonu" i nie tylko , bo to tylko przelot do dalszej trasy.Od kilku lat widzę coraz więcej śmieci i brudu w lesie i przy drogach należących do miasta( do tablic z napisem Wodzisław) a śmieci te "upłynniają" na teren miasta mieszkańcy okolicznych miejscowości mieszkający w pobliżu lasu,lub jadący do miasta.Nie spotkałem w tym czasie( ops-przepraszam widziałem chyba trzy lata wstecz dwóch bardzo"zmęczonych" strażników na rowerach odpoczywających na Balatonie) nawet samochodu straży miejskiej który by patrolował okolice drogi w kierunku Połomi .A coraz częściej dochodzi do tego że na ostatnio utwardzonych drogach prowadzących w głąb lasu można spotkać samochody których właściciele po prostu przyjechali sobie je "wypucować" lub nawet zmienić olej.Nie dalej jak wczoraj jadąc tą trasą widziałem panią która wywala cały worek śmieci( worek do domu bo szkoda) prosto w las.Czy tak musi być?Pytam czy nie można skierować w te rejony patroli szczególnie po godz.17:00 ? tym bardziej że miasto (jak informuja tablice) jest monitorowane więc rynku pilnować nie trzeba.Ta sytuacja trwa już kilka lat i myślałem że po zainstalowaniu monitoringu coś się zmieni ale widzę że jest coraz gorzej bezkarność wysypywania śmieci i nie tylko sięga już zenitu a nic się nie robi by temu zapobiegać za co płacimy panom strażnikom czy za jazdę po mieście i oglądanie"sarenek" chodzących po ulicach??Mam nadzieje że ta bardzo już pilna sprawa ktoś wreszcie się zajmie . Dodam tylko że dwa razy w roku służby miejskie sprzątają te tereny skąd wywożą po dwie przyczepy śmieci( na koszt miasta) a przecież straż miejska jest do tego powołana.Może wreszcie coś się zmieni w tym naprawdę pięknym lesie i okolicach miasta bo za niedługo utoniemy w tym brudzie i śmieciach.Piszę tego posta pod rozwagę władzom miasta aby się tym problemem zainteresowały a tym z okolic miasta pod rozwagę. :evil: Pozdrawiam serdecznie wszystkich czytających i forumowiczów. :)

_________________
Gwiazdy są po to by pokazywać nam jak daleko mogą dotrzeć pragnienia.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt, 24 kwi 2007, 23:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 29 lis 2006, 13:24
Posty: 89
Lokalizacja: Wodzisław/Lublin/Wrocław
To trzeba było szanowna panią uświadomić ekologicznie.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr, 25 kwi 2007, 09:26 

Dołączył(a): Śr, 6 gru 2006, 08:56
Posty: 21
Lokalizacja: Wodzisław Śl. 30stka
uświadamianie ekologiczne moze sie źle skończyć dla osoby uświadamiającej :wink:
często sie spotykam z innym problemem dotyczącym wywozu smieci: wieczorami i wczesnym rankiem można zauważyć podjeżdzające samochody pod osiedlowe smietniki - ludzie z domków po prostu "oszczędzają" na swoich wydatkach i wyrzucają smieci za darmo... kiedyś zwróciłem uwage takiemu jednemu - lepiej nie cytować tego co usłyszałem, załuje ze nie zapisałem jego nr rejestracyjnych ale w tym momencie o tym nie pomyslałem. generalnie ludzie uwazają ze jak sie pozbędą tych smieci to juz nie jest ich problem co sie dzieje później - a przecież koszty rosną - komunalka za darmo smieci nie wywozi, taka samo jak i prywatne firmy - i koszty pokrywają mieszkańcy osiedli

_________________
podpis


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn, 7 maja 2007, 18:11 

Dołączył(a): Pn, 2 kwi 2007, 20:54
Posty: 9
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Jesli ktoś bardzo nie chce płacić za wywóz śmieci to ciężko będzie go do tego zmusić. Z dwojga złego lepiej niech już wywalają śmeici na osiedlach niż do lasu. Oczyszczanie lasu jest bardzije kosztowne niż wywożenie tej trochę większej ilości śmieci.

_________________
semaforek


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: sprzeciw
PostNapisane: Wt, 8 maja 2007, 07:56 

Dołączył(a): Śr, 6 gru 2006, 08:56
Posty: 21
Lokalizacja: Wodzisław Śl. 30stka
nie zgodzę sie ze stwierdzeniem "że lepiej żeby wyrzucali te smieci na osiedlach niz do lasu"! a co to kurna chata ja jestem jakimś burżujem że będę sponsorował komuś wywózke śmieci? nie dość, że ścieki wylewają gdzie popadnie(tak, tak -wywóz szamba to tez jest problem) to jeszcze śmieci podrzucają do miasta - niestety taka jest mentalność ludzka, ale z tym trzeba walczyć a nie mówić, że lepiej żeby to wyrzucali na osiedlach bo to jest tańsze!! na miłość boską!!
ciekawe czy jak ja bym komuś worek ze smieciami podrzucił pod chałupę i powiedział mu ze on i tak płaci i tak będzie taniej to czy nie dostał bym w łeb? ludzie...

_________________
podpis


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt, 15 maja 2007, 08:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 30 lis 2006, 13:50
Posty: 142
Lokalizacja: Wodzislaw Slaski
Moim zdaniem wszystko zalezy od tego jakie to są śmieci.

Jeśli są to szklane lub plastikowe butelki to lepiej żeby podwieść to do specjalnego kontenera na osiedle niż wyrzucić do lasu lub co najgorsze spalić w piecu !!! :evil:

Mieszkam na osiedlu i czasami rozumiem tych ludzi. Co innego wyworzenie np. starych płyt azbestowych i innych szkodliwych substancji.

_________________
Pozdrawiam
Vladislavia
__________________________________
http://vladislavia.mojeforum.net


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt, 15 maja 2007, 12:54 

Dołączył(a): Śr, 6 gru 2006, 08:56
Posty: 21
Lokalizacja: Wodzisław Śl. 30stka
też mieszkam na osiedlu i nie rozumiem tych ludzi... oni nie przywożą szkła, plastiku itp. rzeczy tylko regularne wory z odpadami domowymi, nie segreguja ich i nie ma dla nich żadnego usprawiedliwienia - bo Ty i ja i inni mieszkańcy osiedli płacą za wywóz a oni se z tego bimbają i śmieją sie z Ciebie, żeś jest miastowy łoś, a oni to se mieszkają w domku za miastem a te miastowe to niech se tam segregują...

_________________
podpis


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt, 15 maja 2007, 15:01 

Dołączył(a): Śr, 29 lis 2006, 11:44
Posty: 37
Lokalizacja: Gorzyce
Ja mieszkam na wsi i jak w wiekszosci wiosek w okolicy jest prowadzona segregacja odpadami i sa one wywozone za darmo, wiec jak juz wam cos tam woza to na pewno nie szklo,plastik i aluminium.

Pozdro.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr, 16 maja 2007, 11:02 

Dołączył(a): So, 2 gru 2006, 13:59
Posty: 11
Lokalizacja: tutejszy
Witam ! Czytając Wasze wypowiedzi nie zgadzam się z nimi, a to dlatego że :kazdy kto posiada dom, samochód i inne "cudeńka " kołom domu posiada i kontener na śmieci tylko że ten kontener ZAWSZE jest pusty a nawet pomalowany w środku ładnie aby sie nie niszczył.Przykładów mogę dać dużo ale czy to coś zmieni w mentalności tych ludzi ?Napewno nie ,bo on woli te śmieci przywież do miasta jak oni to mówią"po drodze na zakupy" lub wywalić w lesie bo szkoda 35 -40 zł. za wywiezienie tego na śmietnisko.Można takie sytuacje zaobserwować w okolicy "Tesko " i parkingu obok gimnazjum 2 przy 26 Marca i nie tylko a wystarczy dobrze popatrzec idąc przez miasto bo to nie tylko w tych miejscach takie "cuda"się dzieją.Hawranek 31 piszesz że prowadzona jest segregacja odpadów tak to prawda a co z resztą śmieci? powtórne użycie czy wywalenie gdzie się da byle tego nie mieć na placu u siebie?Twierdzę tak :Bozia jak się rodzimy może nas obdarzyć inteligencją lub nie to od nas nie zależy ale kultury musimy się sami nauczyć a niektóre osobniki rodzaju ludzkiego nie mają ani jednego ani drugiego :!: Pozdrawiam wszystkich czytających!

_________________
Gwiazdy są po to by pokazywać nam jak daleko mogą dotrzeć pragnienia.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr, 16 maja 2007, 13:34 

Dołączył(a): Śr, 6 gru 2006, 08:56
Posty: 21
Lokalizacja: Wodzisław Śl. 30stka
Otóż to Zgredzie!! Kultura ludzka!! I własnie tak sie dzieje jak to opisałes- śmieci przywożą do miasta jak oni to mówią"po drodze na zakupy"!! a segregacja w gminach - być moze ktoś tam coś wrzuca ale... mam koleżankę która tez mieszka na wsi i tam jak ktoś segreguje śmieci to inni patrza na niego jak na wariata!! a ten co śmieci wywozi co tydzień bo ma pełny kontener to juz wogóle jest jakiś wybryk natury. to samo jest z wywozem szamba - lepiej puścić sąsiadowi na pole niż zapłącić 60 dych za oczyszczenie szamba.. przykładów by tu mozna mnozyć ...

_________________
podpis


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr, 16 maja 2007, 13:56 

Dołączył(a): So, 9 gru 2006, 10:46
Posty: 112
na osiedlu 20lecia maja powstac kosze na smieci zamykane na klucz :)


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr, 16 maja 2007, 15:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 29 lis 2006, 17:00
Posty: 27
Przecież w Wodzisławiu jest prowadzona segregacja odpadów. Wywóz worków jest darmowy. W mojej okolicy widać, że bardzo dużo osób korzysta z tego. Trudno jest znaleźć dom przed którym nie leżą worki czekające na wywózkę. A zaśmiecone miasto to druga sprawa. Ja widzę dużo śmieci wzdłuż czarnej trasy rowerowej (tej przez las w kierunku Wilchw i Gołkowic)


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz, 17 maja 2007, 08:27 

Dołączył(a): Śr, 7 lut 2007, 10:30
Posty: 37
A tak swoja droga - czy straz miejska w wodzislawiu jest potrzebna? Zory nie maja strazy miejskiej i jakos istnieja.
Osobiscie wolalbym wiecej policji "na miescie" niz osoby wesolo wypisujace mandaty za zle parkowanie.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Kamerka on-line
PostNapisane: So, 2 cze 2007, 09:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 30 lis 2006, 16:13
Posty: 5
Lokalizacja: Wodzio
Dlaczego kamera na rynku jest w tak słabej rozdzielczosci,lepiej ją wyłączyć bo i tak wszystko rozmazane jak za mgłą.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt, 8 cze 2007, 16:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 29 lis 2006, 17:00
Posty: 27
Już miałem napisać pochwałę a tu dupa... Miasto w środę ustawiło tabliczki "zakaz wyspywania śmieci i gruzu" obok wjazdu do lasu przy czarnej rowerówce. Niby mało, ale dobry początek, ale co z tego, jak tablice w czwartek juz były połamane, i zniszczone... widać komuś się nie podoba dbanie o środowisko :evil:


Góra
Offline Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Niniejsze forum jest nieoficjalnym i niezależnym forum Wodzisławia Śląskiego. Administratorzy nie ponoszą odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczonych przez użytkowników tego Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich, mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.