FAQ

Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 11:14


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Czy Wodzisław i powiat potrzebuje komunikacji nocnej ?
Tak, w każdy weekend 67%  67%  [ 8 ]
Tylko w przypadku imprez dużej rangi 25%  25%  [ 3 ]
Nie ma takiej potrzeby 8%  8%  [ 1 ]
Liczba głosów : 12
Autor Wiadomość
 Tytuł: Komunikacja miejska - Wodzisław i powiat
PostNapisane: N, 22 kwi 2007, 11:13 

Dołączył(a): Cz, 30 lis 2006, 17:05
Posty: 90
W ubiegłym roku miasto Rybnik uruchomiło na swoim terenie trzy linie nocne, łączące najważniejsze dzielnice - z tego jedna przejeżdża nawet przez mój Radlin. Autobusy te kursują w każdy weekend (niezależnie od tago, czy jest tam jakaś poważniejsza impreza) już od kilku miesięcy i nikt nie myśli o ich likwidacji, z czego wnioskuję, że większych strat nie przynoszą.

Czy w Wodzisławiu w ogóle myśli się o nocnej komunikacji ? Przynajmniej w obliczu imprez większej rangi warto chyba o to zadbać... mam tu na myśli występ Kate Ryan, rozpoczynający się o 22:30. Spora grupa potencjalnych widzów (głównie młodzież) nie dysponuje takim luksusem jak samochód. Grupa kolejna (większość "młodzieży starszej") lubi wypić letnim wieczorem jakieś piwko, więc chętnie zostawiłaby swoje bryki w garażu... tylko czym wyjechać z Wodzisławia w godzinach 23-5 ?

Może warto o tym pomyśleć i zapewnić jakieś kursy przynajmniej do ważniejszych miejscowości powiatu ?


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N, 22 kwi 2007, 14:35 

Dołączył(a): Pn, 2 kwi 2007, 20:54
Posty: 9
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Popoeram utworzenie komunikacji nocnej. Jednak najpierw trzeba poprawić komunikację dzienną, bo na przykład jeśli w niedzielę chcę po 16:20 dostać sie do domu to najbliższy autobus mam o po 5 ...rano nastepnego dnia, albo gdy chcę w dzień roboczy wolny od nauki szkolnej dojechać do Wodzisławia na 15:30, to musze jechać o 13. Gdy patrzę na nasz rozkład jazdy autobusów to mam wrazenie że nie mieszkam w 50tysięcznym mieście na Śląsku tylko w Bieszczadzkiej wsi.

_________________
semaforek


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N, 22 kwi 2007, 16:07 

Dołączył(a): Wt, 12 gru 2006, 22:29
Posty: 55
komuniacja u nas leży, ja nie moge nazekac bo mieszkam na Piastów więc jako taki dojazd lub dojście ma ok, ale zeby autobusem dostać się w weekend lub w tygodniu wieczorem do mniejszych miesjcowośc to katastrofa, porownanie z bieszczadmi jak najbardzj na miejscu
a co do komunikacji nocnej jak najbardziej popieram, nie musza byc to autobusy mysle ze ekonomiczne busiki starczą


Góra
Offline Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Niniejsze forum jest nieoficjalnym i niezależnym forum Wodzisławia Śląskiego. Administratorzy nie ponoszą odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczonych przez użytkowników tego Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich, mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.