FAQ

Teraz jest Pt, 29 mar 2024, 00:28


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: RATOWNICTWO
PostNapisane: Wt, 2 sty 2007, 19:27 

Dołączył(a): Śr, 29 lis 2006, 19:32
Posty: 81
Lokalizacja: Wodzisław Śl. - Jedłownik
Od jakiegoś czasu mówi się o zawirowaniach i zmianach jakie nastąpują od 01.01.07. w ratownictwie medycznym. Czy ktoś się orientuje jak wygląda sytuacja w wodzisławskim pogotowiu ? czy nasze służby są przygotowane ? Właśnie słuchałem w TVN że w Łodzi dyspozytor wysłał do chorego karetkę bez ratownika medycznego oraz lekrza .Przyjechał "R"-ką kierowca,sanitariusz i pielęgniarka. :?


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt, 9 sty 2007, 10:24 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 5 gru 2006, 10:49
Posty: 42
Lokalizacja: WŚl
Wodzisławskie pogotowie od dawna jest przygotowane do działań w ramach Ratownictwa Medycznego. Od 2004 roku wodzisławskie pogotowie posiada nowy ( dosłownie) ambulans ( Mercedes Sprinter) typu (R) (reanimacyjny -używany tylko w razie zagrożenie życia) oraz dwa ambulansy typu (W) (typ W- wyjazdowo-wypadkowy używany do innych zachorowań i dolegliwości a także dość często w razie braku zespołu R który w naszym powiecie jest niestety jeden również do ratowania życia) jeden to dar z Niemiec . Ponadto działa Centrum Powiadamiania Ratunkowego w siedzibie PSP które dysponuje odpowiednie jednostki. W razie potrzeby nasze miasto może być dodatkowo zabespieczone zespłem (W) z Rydułtów. Podobnie sytuacja wygląda z jednostkami PSP które w podstawowym zakresie są przygotowane do działań z zakresu Ratownictwa Medycznego np. na miejsu wypadków komunikacyjnych. Słyszałem że być może w niedługim czasie Ratownictwo Medyczne w regionie ma otrzymać nowy sprzęt ( stacje w Jastrzębiu Raciborzu Rybniku i chyba Wodzisławiu)


Ostatnio edytowano So, 3 lut 2007, 19:55 przez Inter, łącznie edytowano 1 raz

Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt, 9 sty 2007, 16:34 

Dołączył(a): Śr, 29 lis 2006, 19:32
Posty: 81
Lokalizacja: Wodzisław Śl. - Jedłownik
Właśnie dziś w radiu 90FM wypowiadał się dyr.wodzisławskiego pogotowia i poinformował iz w tym roku w wodzisławskich karetkach będą jeżdzili lekarze.
Jeśli chodzi o tabor medyczny to z tego co się orientuję to aktualnie w wodzisławskim pogotwiu stacjonuje MB Sprinter (R) dwa MB 609 (W) , dwa VW T4 (W) i jeden czy dwa Polonezy. Jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi.
Wiem że jest roztrzygnięty przetarg na nową R-kę. Wygrał Automentel Centrum a więc Renault.
www.zozwd.home.pl


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn, 5 lut 2007, 18:37 

Dołączył(a): Śr, 29 lis 2006, 19:32
Posty: 81
Lokalizacja: Wodzisław Śl. - Jedłownik
Może nie wszystkich to interesuje ale mamy w Wodzisławiu nową R-kę - Renault Master. Będzie bezpieczniej ?! :wink:


Góra
Offline Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Niniejsze forum jest nieoficjalnym i niezależnym forum Wodzisławia Śląskiego. Administratorzy nie ponoszą odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczonych przez użytkowników tego Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich, mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.